pmb-led.pl

dom, mieszkanie, wnętrze

Big Bagi
Budownictwo

Big Bagi – idealne rozwiązanie na budowę

Budowa bądź remont to inwestycje, w trakcie których powstaje mnóstwo gruzu i innych odpadów. Magazynowanie ich jest poważnym wyzwaniem dla każdego inwestora. Jednym z rozwiązań często spotykanych na placach budowy są worki zwane Big-Bagami. Służą one do przechowywania gruzu, materiałów budowlanych, a także różnych odpadów.

Opakowanie Big Bag – co to jest?

Często spotykane na budowach worki Big Bag to elastyczne pojemniki, które najczęściej charakteryzują się dwuwarstwową konstrukcją. Dzięki temu doskonale nadają się one do przechowywania:

  • materiałów budowlanych,
  • gruzu o ostrych krawędziach,
  • różnych rodzajów opału itd.

Z reguły worek typu Big Bag ma pojemność około 1 metra sześciennego, ale w sprzedaży znajdują się również modele o mniejszej lub większej pojemności.

Dlaczego Big Bag na budowie to dobre rozwiązanie?

Zacznijmy od tego, że worek Big Bag doskonale nadaje się do przechowywania materiałów o ostrych krawędziach. Gruz i inne materiały budowlane mogłyby doprowadzić do przedziurawienia standardowego pojemnika na odpady. W przypadku Big Bagów mamy do czynienia z rozwiązaniem, które charakteryzuje się dużą wytrzymałością i odpornością na obciążenia. Dodatkowo worki wyposażone są często w specjalne, pojedyncze lub podwójne uchwyty, które ułatwiają ich transport na małych i dużych dystansach.

Worki Big Bagi są łatwe w napełnianiu i opróżnianiu. Dzięki nim łatwiej zachować czystość wokół realizowanych inwestycji budowlano-remontowych. Można je wykorzystać do przechowywania:

  • piasku, żwiru,
  • kamieni,
  • kostki brukowej,
  • kafli,
  • worków z materiałami budowlanymi itd.

Worki typu Big Bag – gdzie można znaleźć?

Inwestor zainteresowany nabyciem worków Big Bag nie musi daleko szukać. Pojemniki te są łatwodostępne, a ich koszt jest niewielki. W przypadku uszkodzenia wewnętrznej folii worka można ją łatwo wymienić. Worek Big Bag jest odporny na oddziaływanie czynników pogodowych, dzięki czemu można go z łatwością przechowywać na zewnątrz budynku. Atutem worków jest też specjalna technologia szycia. Zastosowany tu ścieg jest odporny na obciążenia i rozdarcia. Z worka można korzystać wielokrotnie, używając go do przechowywania wielu różnych rodzajów materiałów. W razie potrzeby istnieje również możliwość nadrukowania na opakowaniu swojego logo. Z pewnością skorzystają na tym firmy zajmujące się obsługą placów budowy i usługami remontowo-budowlanymi.

Reasumując, worki typu Big Bag to rozwiązanie doceniane zarówno przez samych budowlańców, jak i inwestorów. Cechuje je wytrzymałość, niezawodność i uniwersalność