pmb-led.pl

dom, mieszkanie, wnętrze

Zasuwa garażowa
Dom

Zasuwa garażowa — bezpieczeństwo, to priorytet

Każdy, kto planuje zakup bramy garażowej, powinien pamiętać, że jest to inwestycja na długie lata. Trzeba więc dokonać przemyślanego wyboru. Przede wszystkim będzie istotna jej funkcjonalność. Należy też zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Poza tym musimy się zastanowić, jaki jej sposób otwierania będzie najlepszy w naszym wypadku – uchylna czy segmentowa. Ale nie tylko brama jest ważna. Istotna jest również zasuwa garażowa. Jaki jej rodzaj wybrać?

Wybór odpowiedniej wersji

Obecnie w sprzedaży są różnego rodzaju rygle – zarówno do drzwi jednoskrzydłowych jak i dwuskrzydłowych. Dobra zasuwa garażowa może stanowić podstawowe zamknięcie lub odegrać rolę dodatkowego zabezpieczenia. Poza tym istnieje możliwość wyboru prostych, ale za to solidnych rygli poziomych lub pionowych. Warto też zwrócić uwagę na inne wersje tego produktu, które mogą być rodzajem zamka. Po jego zamontowaniu będzie można otworzyć garaż z zewnątrz za pomocą klucza, a od wewnętrznej strony mamy zamontowaną gałkę lub pokrętło. Są też warianty na kłódkę bez zamka. Taki rodzaj zabezpieczenia skutecznie ochroni garaż przed grabieżą mienia.

Zasuwa dostosowana do potrzeb

Na jaką zasuwę garażową warto się zatem zdecydować? Każdy powinien indywidualnie podejść do tej sprawy, gdyż zależy to od oczekiwań i potrzeb. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, czy ma to być produkt do bramy jednoskrzydłowej, czy w grę wchodzą drzwi dwuskrzydłowe. Druga kwestia dotyczy sposobu montażu zasuwy. Czy będzie to wersja pionowa, czy pozioma? I jeszcze jedna kwestia związana z poziomem bezpieczeństwa. Czy chcemy zastosować zasuwę garażową z zamkiem, czy będzie to wersja klasycznego rygla z kłódką? Te wszystkie aspekty należy pieczołowicie rozważyć, gdyż nie chodzi tu jedynie o samą ochronę garażu, ale też o obecność innych zabezpieczeń.

Dobór pod kątem warunków

Przy rozważaniu tego typu kwestii ważne jest też usytuowanie garażu. Jeśli znajduje się on na terenie dobrze chronionego terenu, to wystarczy zabezpieczyć jedynie drzwi garażowe. Jeśli natomiast znajduje się on na otwartej przestrzeni, to trzeba obowiązkowo zastosować kłódkę do zasuwy. Dodatkowo przyda się antywłamaniowy zamek centralny. Musimy pamiętać, że sama zasuwa garażowa powinna być odpowiednio dobrana do naszych potrzeb. Przede wszystkim musi zapewnić najlepszy poziom bezpieczeństwa. Trzeba wybierać tylko te wersje, które są zrobione z solidnych materiałów. Cena powinna być odpowiednia do wytrzymałości i jakości wyrobu. I co ważne – musi to być produkt prosty w użytkowaniu.