pmb-led.pl

dom, mieszkanie, wnętrze

Awarie kierunkowskazów
Lifestyle

Awarie kierunkowskazów

Pewne awarie w samochodach osobowych są na tyle uciążliwe, że nawet osoby, które chciałby je zignorować, nie są w stanie tego zrobić. Są też jednak takie awarie, które mogą umknąć nawet świadomym i rzetelnym kierowcom. Skryty charakter i brak wyraźnych symptomów sprawia, że tego typu awarie potrafią być zaskakująco niebezpieczne, a przynajmniej bardziej niebezpieczne, niż się wielu osobom wydaje.

Dobrym przykładem tego typu awarii, są niesprawne kierunkowskazy i to nimi zajmiemy się w tym krótkim artykule. Opiszemy w nim specyfikę awarii kierunkowskazów, podpowiemy, jak wydłużyć ich żywotność i zdradzimy, jaki jest charakterystyczny objaw awarii kierunkowskazów.

Częsty problem

Trudność wykrycia awarii kierunkowskazów wynika z dwóch faktów. Tego, że ze wnętrza większości modeli samochodów nie widać kierunkowskazów i tego, że światła te świecą się tylko w ściśle określonych sytuacjach. Dlatego wiele osób przez dłuższy czas jeździ z uszkodzonymi kierunkowskazami i o problemie dowiaduje się, dopiero kiedy ktoś z zewnątrz zwróci im uwagę. W pechowych przypadkach osobą tą jest policjant.

Dlatego dobrze jest co jakiś czas zrobić przegląd wszystkich świateł w samochodzie, tak aby mieć pewność, że nie tylko kierunkowskazy, ale wszystkie lampy w samochodzie działają prawidłowo. Dobrym pomysłem jest też wożenie ze sobą zestawu zapasowych żarówek. W pechowym przypadku może to pomóc uniknąć mandatu.

Objaw uszkodzonych kierunkowskazów

Istnieje też sposób na wykrycie, że jedna z żarówek się spaliła bez wychodzenia z samochodu. Kiedy jedna z żarówek w kierunkowskazach się spali, to w większości przypadków pozostałe zaczynają migać szybciej. Jeśli więc odczuwasz, że twoje kierunkowskazy mrugają szybciej niż normalnie, to włącz światła awaryjne i sprawdź, czy aby na pewno wszystkie kierunkowskazy działają.

Większa żywotność

Istnieje też łatwy sposób na zmniejszenie ryzyka awarii. Jest nim żarówka LED. Wymieniając żarówki kierunkowskazów na nowocześniejsze rozwiązanie znacznie zwiększasz żywotność tych świateł. Dłuższy czas pracy żarówek LED w połączeniu z rzadkim wykorzystaniem tych światłem sprawia, że taka nowoczesna żarówka może działać bezobsługowo przez całe lata.

Materiał zewnętrzny