pmb-led.pl

dom, mieszkanie, wnętrze

czyszczenie pralki octem
Wnętrza

Czyszczenie pralki octem, sodą i innymi środkami

Z całą pewnością można stwierdzić, że pralka jest jednym z najważniejszych urządzeń w każdym domu czy mieszkaniu. To właśnie w niej prane są na co dzień ubrania, dlatego powinno się o nią w szczególny sposób zadbać i regularnie czyścić. Czy czyszczenie pralki octem lub sodą jest skuteczne? Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.

Czyszczenie pralki octem

Czyszczenie pralki octem jest jedną z najbardziej popularnych metod pielęgnacji tego rodzaju urządzenia. Ocet posiada bardzo korzystne właściwości, co sprawia, że bez większych przeszkód można go używać w celu czyszczenia różnych powierzchni. Aby zastosować tą metodę należy ustawić cykl prania na najwyższą temperaturę. Najczęściej jest to około dziewięćdziesiąt stopni. Gdy woda z pralki zostanie odpompowana do dozownika na proszek należy wlać odpowiednią ilość octu. Mogą to być nawet dwie pełne szklanki. Dzięki takiemu cyklowi prania pralka w bardzo skuteczny sposób zostaje wyczyszczona.

czyszczenie pralki octem

Czyszczenie pralki sodą

Czyszczenie pralki octem to jedna z metod. Inną, skuteczną metodą czyszczenia pralki z całą pewnością będzie sposób z wykorzystaniem sody oczyszczonej. Sodę oczyszczoną wsypuje się do miejsca, w którym tradycyjnie znajduje się proszek do prania. Najlepiej w celu czyszczenia wykorzystać całe opakowanie tego produktu. Następnie należy nastawić cykl prania na jak najwyższą temperaturę, która najczęściej wynosi około dziewięćdziesiąt stopni. Dzięki takiemu czyszczeniu na pewno pralka będzie przez długi czas czysta, świeża oraz w pełni sprawna.

Tabletki do zmywarki

Pralkę w bardzo skuteczny sposób można również czyścić z wykorzystaniem tabletek do zmywarki. W tym celu należy wyjąć dwie tabletki do zmywarki z osłonek, a następnie umieścić je w bębnie pralki. Kolejnym etapem jest włączenie cyklu prania z jak najwyższą temperaturą, która wynosi dziewięćdziesiąt stopni. Tabletki ulegną rozpuszczeniu oraz w bardzo korzystny sposób wyczyszczą całe wnętrze pralki. Jest to niezwykle skuteczna metoda, która polecana jest w przypadku występowania jakichkolwiek problemów związanych z czystością pralki. Warto o niej pamiętać.

czyszczenie pralki octem

Domestos

W przypadku najsilniejszych zabrudzeń pralki z powodzeniem można wykorzystać taki specyfik jak Domestos lub inny płyn do czyszczenia toalet. Tego rodzaju płyny zazwyczaj posiadają bardzo silne działanie, dlatego bez większych problemów usuną nawet najsilniejsze zabrudzenia. Aby wyczyścić pralkę tym sposobem również należy nastawić cykl prania z najwyższą temperaturą. Jednak po praniu należy również dodatkowo wypłukać pralkę, ponieważ Domestos może mieć bardzo niekorzystny wpływ na ubrania, jeśli tylko będzie mieć z nimi kontakt. Dlatego warto tego unikać.