pmb-led.pl

dom, mieszkanie, wnętrze

stare meble w nowej odsłonie
Dom

Stare meble w nowej odsłonie – czyli jak przerobić wiekowe meble?

Mnóstwo osób wyrzuca swoje stare, niepotrzebne meble. To ogromny błąd, gdyż eksperci od staroci zgodnie uważają, iż takiemu asortymentowi można dać drugie życie. Wystarczy kilka dobrych pomysłów i sprawdzone specyfiki, by ze starych, nieużytecznych już mebli stworzyć prawdziwe dzieła sztuki, które idealnie sprawdzą się także w nowoczesnych, stylowych wnętrzach. Jak tego dokonać? Podpowiedź poniżej.

Stare meble w nowej odsłonie

Wiele osób ma w swoim garażu lub na strychu nieużywane meblościanki, zniszczone komody, antyczne regały oraz niepasujące do wystroju stoliki lub fotele. Takich rzeczy nie trzeba absolutnie wyrzucać, gdyż po lekkim „tuningu” mogą wyglądać zupełnie inaczej. By tak się stało, warto zainwestować w kilka pędzli, w puszkę solidnej farby oraz w dodatki, takie jak choćby: nowe uchwyty, czy styropianowe dekory. Dobrze jest poświęcić kilka godzin, by dokładnie i sprawnie oczyścić mebel ze starej farby, oszlifować go i przygotować do zmiany. Następnie można pokombinować z dodatkami. Wszelkie ozdobne elementy świetnie się sprawdzą szczególnie u osób, które kochają oryginalne meble, które w ten sposób można uzyskać dość niedrogim kosztem. Wystarczy pomalować konkretny mebel kilka razy solidną, sprawdzoną farbą i pozostawić do wyschnięcia. Już na drugi dzień można cieszyć się zupełnie nowym, odmienionym w 100% asortymentem, który doskonale będzie się prezentował praktycznie w każdym wnętrzu.

Czy warto zmieniać stare meble?

Zdecydowanie tak. Najlepiej jednak zrobić to samodzielnie, gdyż taka konserwacja wcale nie jest trudna i daje użytkownikom później wiele frajdy i satysfakcji. Ponadto, stworzenie ze starego mebla jego nowej wersji w domowych warunkach jest znacznie bardziej ekonomiczne niż oddanie go do fachowych miejsc, które profesjonalnie zajmują się odnawianiem staroci. Za taką usługę trzeba nawet zapłacić kilka tysięcy u osób zajmujących się renowacją starych mebli. W domowych warunkach można to zrobić nawet i za kilkanaście złotych.

Podsumowując, trzeba dobrze zastanowić się zanim wyrzuci się stare meble na śmietnik. Zawsze bowiem można zrobić z nich coś wyjątkowego i unikatowego, czego nie znajdzie się w żadnej sieciówce meblowej. Dobrze jest także poszukać inspiracji w internecie, gdyż z roku na rok pojawia się tam wiele blogerów, którzy pokazują swoim obserwatorom jak szybko i sprawnie w warunkach domowych można odnowić stare i już nieużywane meble. Dobrze jest niektóre pomysły wykorzystać także u siebie w domu, by cieszyć się naprawdę wyjątkowym i stylowym asortymentem we własnych przestrzeniach.