pmb-led.pl

dom, mieszkanie, wnętrze

jak rozjaśnić przedpokój
Wnętrza

Jak rozjaśnić długi i wąski przedpokój?

Przedpokój to wizytówka mieszkania. Nie jest to łatwa przestrzeń do aranżacji. Bardzo często korytarze są długie i wąskie, a przez to ciemne i przytłaczające. Jak zaaranżować przedpokój, by był jasny i elegancki?

Jasne kolory

Zastanawiając się, jak rozjaśnić przedpokój, nie można zapomnieć o jasnych, radosnych kolorach, które idealnie sprawdzą się na ścianie oraz podłodze.

Wybierając kafelki podłogowe, warto skoncentrować się na białych, beżowych czy szarych kolorach. Układając terakotę imitującą drewniane panele zyskamy nie tylko efektowną, ale również wytrzymałą podłogę. Jednocześnie możemy mieć pewność, że wzór drewna jeszcze przez długie lata będzie modny.

Szarości są wyjątkowo eleganckie i ekskluzywne. Taka podłoga będzie ozdobą wnętrza. Wbrew pozorom białe kafelki również są wygodne do przedpokoju. Rozjaśnią przestrzeń, a sprzątnięcie z nich zabrudzeń wymaga wyłącznie chwili.

Dobierając kolory do przedpokoju, należy również pamiętać o ścianach. Pastele oraz beże będą idealne. Ustawiając szafy w wąskim przedpokoju, można go optycznie powiększyć i rozjaśnić, wykorzystując lustra w drzwiach.

Warto również pamiętać, że przedpokój rozjaśni szafa, która wykonana jest błyszczącej płyty MDF. Połysk będzie odbijał światło, dzięki czemu hol będzie wydawał się większy niż jest w rzeczywistości.

Jak wykorzystać światło?

Zastanawiając się, jak rozjaśnić przedpokój nie można zapomnieć o lampach, które pozwalają na uzyskanie przestrzeni, która będzie gustowna i przyjemna.

Chcąc rozświetlić korytarz warto wykorzystać różne źródła światła. Górne lampy warto wybrać podłużne, tak by usytuowane wzdłuż korytarza pozwalały na oświetlenie każdego jego zakamarka. Ważne jest również, by wykorzystać lampy, które przylegają do sufitu. Dzięki temu hol będzie wydawał się wyższy i zarazem przestronniejszy.

Do ciemnego przedpokoju można wykorzystać plafony, który zawieszone blisko siebie stworzą niebanalną i niepowtarzalną kompozycję.

Planując, jak rozjaśnić przedpokój koniecznie trzeba wziąć pod uwagę oświetlenie boczne. Kinkiety umieszczone na ścianach będą wyglądały ciekawie i elegancko. Można rozmieścić je symetrycznie po obu stronach lustra. Wykorzystując jeden, długi kinkiet można umieścić go tuż nad lustrem.

Aranżacja przedpokoju, który jest wąski i długi to trudne zadanie. Nie znaczy jednak, że nie można z niego stworzyć ciekawego pomieszczenia, które będzie ozdobą mieszkania. Konieczne jest wykorzystanie jasnych kolorów oraz dużej ilości światła. Dzięki temu korytarz nabierze innego charakteru.