pmb-led.pl

dom, mieszkanie, wnętrze

drewniane panele ogrodzeniowe
Ogród

Jak wykorzystać drewniane panele ogrodzeniowe?

Ogród jest integralną częścią domu. Spędzamy w nim wiele czasu z rodzina i przyjaciółmi. Warto zadbać, by był zaaranżowany w ciekawy i niebanalny sposób. Drewniane panele ogrodzeniowe to sposób na wydzielenie przestrzeni oraz ukrycie tego, co nie jest estetyczne. Jak jeszcze można wykorzystać drewniane panele ogrodzeniowe?

Eleganckie ogrodzenie

Nie zależnie od tego, jak duży jest nasz ogród zadbajmy by panował w nim porządek, a strefy były wyraźnie wydzielone. Ogród, w którym panuje chaos, nigdy nie będzie estetyczny i przyjemny dla oka. Odpoczywanie w takim miejscu nie jest relaksujące.

Drewniane panele ogrodzeniowe to idealny sposób, by wydzielić części ogrodu oraz ukryć to, co nie nadaje się do pokazania.

Na każdej działce znajduje się miejsce, gdzie należy ustawić kosze na śmieci, zbieramy odpady zielone czy gromadzimy meble ogrodowe i narzędzia. Drewniane panele ogrodzeniowe są idealne do stworzenia konstrukcji, która wydzieli tę część ogrodu.

Wykorzystując drewniane panele ogrodowe, można zbudować niewielkie pomieszczenie gospodarcze. Warto zadbać, by w pobliżu znalazły się efektowne rośliny pnące, które oplotą płotek. Dzięki temu nasze miejsca zamiast straszyć chaosem będzie zachwycało zielenią. Płotek osłoni przed oczami sąsiadów nieatrakcyjne miejsce i jednocześnie będzie stanowił podporę dla pnących roślin.

drewniane panele ogrodzeniowe

Miejsce dla dzieci

W rodzinach, w których są dzieci bardzo ważnym elementem działki jest wydzielenie placu zabaw dla maluchów. Warto zadbać, by był on osłonięty przed wiatrem czy spalinami dobiegającymi z ulicy.

Drewniane panele ogrodzeniowe stworzą przyjemny cień oraz będą stanowić izolacje akustyczną. Tak zaprojektowane miejsce zabaw dla maluchów będzie przyjazne i jednocześnie ciekawe wizualnie. Dodatkowo panele można wykorzystać, by powiesić kosz, planszę do gry w rzutki czy haczyki, na których dzieci powieszą swoje zabawki, na które nigdy nie można znaleźć miejsca.

Zobacz także: Meble ogrodowe diy

Ochrona roślin

Na każdej działce znajduje się miejsce wydzielone pod uprawę warzyw. Koniecznie zadbajmy, by odizolować je od miejsca zabaw dzieci. Ważne jest, również, by zwierzęta domowe nie miały dostępu do tego miejsca. Dzięki temu unikniemy podeptania warzyw.

Drewniane panele ogrodzeniowe są idealnym materiałem na płot. Jest to również idealne wsparcie dla pnących roślin. Groszek, pomidory czy pnące truskawki nie tylko będą wyglądały niezwykle atrakcyjnie na płocie z drewnianych panel. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu nasze uprawy nie będą leżały na ziemi i niszczały.