pmb-led.pl

dom, mieszkanie, wnętrze

meble ogrodowe diy
Ogród

Meble ogrodowe diy – meble, które można zrobić samemu

Meble ogrodowe nie należą do tanich, a posiadając ogród, trudno jest się bez nich obejść. W wiosenne i letnie dni spędzamy coraz więcej czasu w swoich ogrodach i dlatego potrzebne są nam meble, na których wypoczniemy i odpowiednio się zrelaksujemy. Jest jednak pewna alternatywa do zakupu mebli ogrodowych. Meble ogrodowe diy to ciekawy i interesujący pomysł, w wyniku którego robimy meble samodzielnie.

meble ogrodowe DIY

Meble ogrodowe z palet

Diy to nowy trend, w którym wykorzystać można kilka narzędzi, lekkie, tanie, ekologiczne materiały i swoją kreatywność. Wszystko opiera się na przeróbce drewnianych palet w wygodne i ładne meble ogrodowe.
Jeszcze do niedawna sceptycy głosili wszem i wobec, że drewniane palety i skrzynki równie szybko znikną z naszych ogrodów, jak szybko się pojawiły. Okazało się jednak, że meble ogrodowe DIY są unikatowe i wykończone pod nasz gust. Dodatkowo są tanie, a wykonanie własnoręcznie mebla własnej produkcji, przynosi niesamowitą satysfakcję.
Bardzo ważny jest tutaj nacisk na ekologię. Dajemy materiałom drugie życie i w myśl zasady zero waste stajemy się proekologiczni.

Czego potrzebujemy, by wykonać meble DIY?

Do zrobienia ekologicznych mebli z materiałów odzyskanych, potrzebne będą nam drewniane palety, które nie są drogie i z łatwością możemy je kupić na każdym składzie z drewnem lub paletami.
Do tego kupić musimy kątowniki, płaskowniki metalowe i śruby. Niezawodna będzie wkrętarka i szlifierka. Gdy zbijemy i złożymy dany rodzaj mebla, przydadzą się nam różnego rodzaju masy szpachlowe, farby, środki zabezpieczające drewno i materiały potrzebne do wykonania tapicerki na niektórych siedziskach. Prace nad meblami ogrodowymi z palet mogą być samą przyjemnością i doskonałym relaksem.

Zobacz także: Jak wykorzystać drewniane panele ogrodzeniowe?

meble ogrodowe DIY

Jakie meble robi się z palet?

Wszystko zależy od naszej kreatywności i pomysłowości. W projektowaniu mebli ogrodowych DIY można popuścić wodze fantazji. Z palet robi się kanapy, stoły, ławki, łóżka, fotele, kosze z siedziskiem, dosłownie wszystko na co tylko starczy nam palet.
Dokładne i szczegółowe prace sprawiają, że meble są ładnie wykończone, a efekt końcowy przyprawić może o niezły zachwyt.
Dlatego też z roku na rok meble ogrodowe DIY stają sie coraz popoularniejsze. Są obecne już nie tylko w prywatnych ogrodach, ale także w restauracyjnych ogródkach. Dobrze wykonane i odpowiednio zaimpregnowane mają szansę na przetrwanie przez kilka sezonów.
Coraz częściej mamy pokusę wykonania czegoś od zera i w przypadku mebli z palet możemy ją w pełni zrealizować i cieszyć się gotowym meblem.