pmb-led.pl

dom, mieszkanie, wnętrze

Nowoczesne domy
Budownictwo

Nowoczesne domy – projekty od MURATORA

Znaczna część inwestorów planujących obecnie budowę stawia na domy o nowoczesnym charakterze. Takie obiekty mieszkalne cechują się modernistycznym wyglądem, funkcjonalnym i przestronnym wnętrzem oraz znaczną energooszczędnością – doskonale wpisując się w aktualne trendy w architekturze. Wiele interesujących projektów z nutą nowoczesności znajdziemy w katalogu MURATORA. Co je wyróżnia oraz jak wybrać najlepszy pośród nich?

O nowoczesnych domach słów kilka

Dom w nowoczesnym stylu to budynek, który zazwyczaj wyróżnia się prostą bryłą i nieskomplikowanym, dwuspadowym zadaszeniem lub płaskim dachem. Jego minimalistyczny design sprawia, że wygląda on elegancko i ponadczasowo – dobrze komponując się z każdym otoczeniem i nie tracąc swej atrakcyjności wraz z upływem lat. Forma pozbawiona załamań i wykuszy pozwala ograniczyć ilość mostków termicznych, a w konsekwencji – poprawić energooszczędność budynku. 

Projekty domów nowoczesnych od MURATORA

Jeśli bierzemy pod uwagę możliwość budowy domu o modernistycznym charakterze, zapoznajmy się z kolekcją na stronie https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-nowoczesnych-i-z-nuta-nowoczesnosci/. Znajdziemy w niej ponad półtora tysiąca gotowych projektów domów, spośród których możemy wybrać wymarzony projekt niezbędny do realizacji przedsięwzięcia budowlanego. W katalogu czekają na nas projekty domów o metrażu pomiędzy 15 a 850 m2 – idealne dla oszczędnych singli, tradycyjnych rodzin 2+2, a także najbardziej wymagających inwestorów. Prócz popularnych w ostatnim czasie nowoczesnych stodół oraz klasycznych, minimalistycznych budynków mieszkalnych, możemy tu zapoznać się z pomysłami na okazałe rezydencje i wille, cechujące się nutą modernizmu. Zależnie od naszych potrzeb i upodobań, do wyboru mamy budynki parterowe, z poddaszem i piętrowe, a dodatkowo także niektóre wyposażone w podpiwniczenie i garaż. Tak szeroka gama możliwości sprawia, że bez trudu wytypujemy w niej idealny projekt domu – zgodny z wymaganiami domowników, możliwościami finansowymi rodziny oraz przepisami lokalnego prawa.

Jak wybrać idealny projekt nowoczesnego domu?

Wybierając gotowy projekt domu nowoczesnego, powinniśmy kierować się nie tylko jego estetyką. Choć wygląd jest ważnym aspektem, koniecznie zwróćmy uwagę także na metraż obiektu – dopasowując go do liczby mieszkańców i naszych indywidualnych potrzeb. Zastanówmy się nad funkcjonalnością wnętrza – czy zależy nam na wyraźnym podziale na część prywatną i wspólną, czy też wolimy mieć ułatwiony kontakt ze wszystkimi domownikami. Sprawdźmy, czy interesujący nas projekt zmieści się na posiadanej posesji (ułatwią nam to podane przy każdym projekcie minimalne wymiary działki). Nie zapominajmy również o dostosowaniu naszego wyboru do wymogów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunków Zabudowy.

Nie możemy zdecydować się, w jakim stylu powinien być utrzymany nasz wymarzony dom? Weźmy pod uwagę budynki o nowoczesnym wyglądzie, które wyróżniają się uniwersalnością i ponadczasowym charakterem. Wybierając je, możemy liczyć na przystępne koszty utrzymania, wygodę codziennej eksploatacji oraz estetyczny design – a więc zalety niezwykle istotne dla większości współczesnych inwestorów.

Zdjęcie: Projekt domu – C333i Miarodajny – wariant IX z kolekcji Murator, arch. Przemysław Biryło

Tekst sponsorowany: Nowoczesne projekty domów od MURATORA – projekty.muratordom.pl