pmb-led.pl

dom, mieszkanie, wnętrze

mieszkanie na poddaszu
Lifestyle

Mieszkanie na poddaszu – wady i zalety

Mieszkania usytuowane na poddaszu nie są w Polsce tak popularne, jak w krajach Europy Zachodniej. Wielu agentów nieruchomości przyznaje, że ma duży problem ze znalezieniem kupca na takie nieruchomości, pomimo tego, że takie oferty są przeważnie o kilka procent tańsze od standardowych lokali. Różnica cenowa wynosić może nawet kilkanaście procent co i tak nie zachęca większości potencjalnych klientów do zakupu.

Zalety mieszkania na poddaszu

Jeśli nieruchomość, w której znajduje się mieszkanie znajduje się w urokliwej okolicy, mieszkanie na poddaszu może zagwarantować piękne widoki o każdej porze dnia i nocy. Mieszkania znajdujące się na poddaszu wymagają odpowiedniej kreatywności jeśli chodzi o wystrój. Sprawdzają się tutaj nieszablonowe rozwiązania, jakie w mieszkaniach na piętrach nie spełniłyby oczekiwań. Lokale na poddaszu mogą być bardzo wysokie, co daje sposobność do zamontowania antresoli. Jest to rozwiązanie niezwykle estetyczne oraz praktyczne, ponieważ pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni. Mieszkania na poddaszu przeważnie mają też nieco większy metraż, dlatego są doskonałym wyborem dla ludzi ceniących sobie przestrzeń i swobodę ruchu. Obecne w pomieszczeniu skosy wprowadzają przytulną atmosferę.

mieszkanie na poddaszu

Wady mieszkania na poddaszu

Mieszkanie na poddaszu nie jest pozbawione wad. Poważnym problemem jest utrzymanie odpowiedniej temperatury. Latem, przy większych upałach poddasze nagrzewa się zdecydowanie mocniej oraz szybciej. Zimą zaś jest minusowe temperatury są znacznie bardziej odczuwalne niż w pomieszczeniach znajdujących się na niższych piętrach.

oktobiz.pl